Більмо

Енциклопедія від А до Я - Б

БІЛЬМО - помутніння рогівки (наявність ділянки помутніння рогівки, зниження зору, інтенсивність якого залежить від розмірів більма та його розташування).

Лікування:

• (анемона лісова**, мед весняний) Закапувати в очі сік свіжого листя рослини, змішаний з медом - видаляє більмо при початкових стадіях захворювання.
• (жовч куріпки, мускус, перлини) Закапати в око суміш, яка складається з рівних пропорцій: жовч куріпки; перли, перетерті на порошок, мускус.
• (жовч щуки, льон звичайний, хліб пшеничний) Лягаючи спати, крапнути на більмо декілька крапель жовчі, випущеної зі свіжої щуки або якої-небудь тварини, утримуючись від кліпання. Ранком очі промивати холодною водою. Застосовувати цей засіб щодня, поки не зійде більмо. Якщо око почервоніє, прикладати вранці, в обід і на ніч теплу припарку з пшеничного хліба або муки, льняного насіння з молоком.
• (ірга круглолиста*) Пити по 50-70 мл соку ірги, віджатого із злежаних 5-8 днів доспілих ягід, із столовою ложкою меду за 15 хв. до їди.
• (короп) При катаракті, що починається, закапувати в очі 2-3 краплі жовчі коропа.
• (очанка прямостояча ) Якийсь час класти на око примочку з настою трави очанки прямостоячої. Можна цей же настій пити або просто з'їдати порошок цієї трави на кінчику ножа щодня в 1 ст. л. води. Коли почервоніння на оці пройде, то почати потроху вдувати в око цукрову пудру. Якщо при вдуванні з'явиться почервоніння, треба процедуру тимчасово припинити, поки воно не пройде, а потім знову відновити.

Щоб правильно користуватися рецептами та запобігти небажаним наслідкам при їх вживанні, необхідно в довідковому розділі уважно ознайомитися з переліком отруйних рослин та рослин, вживання яких викликають побічні дії або мають протипоказання. Отруйні рослини позначені - **, ті, які мають побічні дії або протипоказання - *.

Перед тим, як застосовувати той чи інший рецепт, необхідно порадитися з лікарем, щоб з'ясувати характерні особливості хвороби та методику її лікування.

Translate Tools

Енциклопедія від А до Я