Болі головні

Енциклопедія від А до Я - Б

БОЛІ ГОЛОВНІЛікування:

• Терапевтичний ефект дає прослуховуван-
ня полонезу Огінського. Спочатку потрібно вивчити інформацію про твір, зрозуміти його суть і структуру. Слухати в розслабленому стані, силу і звучність музики регулювати обережно. Прослуховування повинне бути короткочасним, не більше 10-15 хв. Після прослуховування лікувальної музики потрібно відпочити 5-Ю хв. Музичну терапію можна прослуховувати і піл і час сну.
• (заманиха висока) Настойка коріння і кореневищ на 40% спирті у співвідношенні 1:5. Пити по 30-40 крапель 2-3 рази на день до їди протягом 25-30 діб як тонізуючий напій.
• (зіновать руська**) 1 ч. л. трави залити* 700 мл холодної кип'яченої води, настояти 5 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. З рази на день після їди.
• (комонник лучний) 1 ст. л. подрібнених кореневищ з коренями залити 300 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 30 хв., настояти при кімн. t° 10 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу]! долити кип'яченою водою до вказаного в рецеЛ пті об'єму. Пити по 1 ст. л. З рази на день.
• (льонок звичайний*) 1 ст. л. трави залити 400 мл кип'ятку, укутати і настояти 2 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл 3 рази на день до їди при головному болі з блюванням.
• (любисток лікарський) Прикладати до чола, пом'яте свіже листя рослини при головних болях різного походження.
• (м 'ята блошина) 1 ст. л. трави залипу 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 1 год., про-, цідити. Віджати залишки рослинного матеріалу
і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити теплим по 100 мл 4 рази на день до їди.
• (олеандр звичайний*) 1 ч. л. листя залити 500 мл кип'ятку, укутати і настояти 1 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 25-30 мл 3 рази на день до їди.
• (паслін чорний) 1 ч. л. подрібненої на по-; рошок трави залити 100 мл кип'ятку, укутати і настояти 1 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ч. л. 2 рази на день.
• (пахучка звичайна) 1 ст. л. трави залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 30 хв. у термосі, процідити. Віджати залишки рослинно* го матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 2 ст. л. 3-4 рази на день.
• (первоцвіт весняний) 10 г подрібненого коріння залити 200 мл кип'яченої води кімн.1°? нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1-2 ст. л. 3-4 рази на день до їди. 10 г квіток залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 15 хв., процідити. Випити протягом дня рівними порціями.
• (пижмо звичайне*) 5 г суцвіть залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв. Пити по 1 ст. л. 4 рази на день за 20 хв. до їди.
• (пуерарія лопатева) 10 г подрібненої всієї рослини залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти до охолодження, процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл 3 рази на день. 10 г подрібненої сировини залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти при кімн. t° 4S хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 2 ст. л. 3-4 рази на день при головних болях у хворих на гіпертонію.
• (рута садова) 1 ч. л. сушеної трави залити 400 мл холодної кип'яченої води, настояти 1 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл 3-4 рази на день при болях, пов'язаних зі спазмами судин.
• (сокирки польові *) 20 г трави залити 1 л кип'ятку, укутати і настояти 1 год. Пити по 100 мл 3 рази на день.
• (сон розкритий*) 2 ч. л. сушеної трави залити 200 мл холодної трави, настояти 12 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 50 мл 3-4 рази на день.


Щоб правильно користуватися рецептами та запобігти небажаним наслідкам при їх вживанні, необхідно в довідковому розділі уважно ознайомитися з переліком отруйних рослин та рослин, вживання яких викликають побічні дії або мають протипоказання. Отруйні рослини позначені - **, ті, які мають побічні дії або протипоказання - *.

Перед тим, як застосовувати той чи інший рецепт, необхідно порадитися з лікарем, щоб з'ясувати характерні особливості хвороби та методику її лікування.

Translate Tools

Енциклопедія від А до Я