Аднексит

Encyclopedia from A to Z - А

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

АДНЕКСИТ - запалення яєчників. Часто йде в парі із запаленням маткових труб (в гострій стадії - болі внизу живота і в попереку, висока температура, лихоманка, дизуричні порушення, перитонеальні явища; в хронічній стадії - болі в животі, порушення місячного циклу, нерідко -функціональне безпліддя).

Лікування:

• Нагріти камінця, покласти його у відро і, поливаючи сухим вином, приймати парові ванни протягом 2 тижнів. Стежити, щоб не ошпарити статеві органи.

• (аїр тростиновий) 4 ст. л. кореневища залити 1,5 л кип'яченої води кімн. 1°, настояти 30 хв., нагрівати на киплячій водяній бані 5-7 хв. Використовувати для сидячих ванн.

• (арніка гірська) 1 ч. л. квіткових кошиків (Flores Arnicae) арніки гірської залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 30 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 10 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. за 15 хв. до їди.

• (береза бородавчаста*) Постояти над парою, що йде від провареного березового віника, политого лляною олією.

• (буквиця лікарська) 2 ст. л. трави залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв.. охолодити при кімн. t° 45 хв., процідити через подвійний шар марлі, відтиснути рідину. Об'єм довести до 200 мл кип'яченою водою. Пити по 70 мл 2-3 рази на день.

• (буркун лікарський) 1 ст. л. верхівок, довжиною 30 см, і бокових пагонів буркуну залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°. нагрівати на киплячій водяній бані 2 хв., настояти 15 хв.. процідити, віджимаючи суміш, і довести до початкового об'єму кип'ятком. Пити по 50 мл 5-7 разів протягом кількох тижнів як болезаспокійливий засіб. Рекомендується цілковите утримання від статевого життя на період лікування.

• (верба біла*) 1 -2 ст. л. кори залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, настояти протягом 12 год. у духовці, довести до кипіння. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. 1° до вказаного в рецепті об'єму. Випити 400 мл протягом дня.

• (вовна овеча) Після підстригання овець немиту вовну покласти у відро і залити кип'ятком. Жінка стає над посудом так, щоб пара, яка здіймається від хутра, омивала та прогрівала ззовні ті місця на тілі, під якими знаходяться запалені внутрішні органи. На курс лікування призначати 10-12 процедур, які виконувати через день.

• (горлянка повзуча) 2 ст. л. трави залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 2 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. 3-4 рази в день.

• (капуста городня) Відварити качан свіжої капусти, залити киплячим свіжим молоком і посидіти над парою.

• (лопух справжній) 2 ст. л. подрібненого кореня залити 500 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 30 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 10 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити теплим по 100 мл за 15 хв. до їди.

• (лопух справжній) 2 ст. л. подрібненого кореня залити 500 мл кип'яченої води і кип'ятити без накриття в емальованому посуді, поки не випарується до половини. Пити по 2 ст. л. 4-5 разів протягом дня.

• (мед весняний, нагідки лікарські, олія облі-пихова, робінія звичайна ) Протягом місяця пити чай з нагідок та цвіту (Flores Robiniae pseudoacaciae) робінії звичайної. Робити тампони (ложка меду на літр кип'яченої води). Дуже бажані тампони з обліпиховою олією.

• (мучниця звичайна*) 1 ст. л. листя залити 100 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. 4-8 разів протягом дня.

• (нечуйвітер волохатенький**) 2 ст. л. трави залити 500 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 30 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 10 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл за 15 хв. до їди.

• (оман високий) 1 ч. л. подрібненого кореня залити 500 мл кип'яченої води кімн. t°, настояти протягом 12 год. у духовці, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти при кімн. t° 10 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 2 ст. л. щогодини при порушеннях менструального циклу. Можна вживати порошок з подрібненого кореня на кінчику ножа з 50-100 мл кип'яченої води.

• (оман високий) Дрібно натертий сирий корінь рослини змішати з весняним медом (1:3), суміш покласти в скляну банку, зберігати в холодильнику. Вживати по 1 ч. л. до їди при порушеннях менструального циклу.

• (омела біла*) Пити чай з омели (40 г молодих гілок з листям (Stipites Visci cum foliis) омели залити 1 л кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти 20 хв.).

• (оцет столовий) Розігріти на воді цеглу і покласти її в стару каструлю. Хворій стати над нею (так, щоб каструля була між ногами) і загорнутися ковдрою від пояса до низу. В пляшку налити 50-100 мл оцту і краплях крапати на гарячу цеглу. Процедура триває 15 хв.. робити на ніч. перед сном. Курс лікування 10 процедур, 10 днів перерви і так 3 рази.

• (п'явки медичні) При хронічних аднекси-тах і безплідді, що викликане запаленням придатків матки, добрі результати дає лікування медичними п'явками (гірудотерапія). П'явки поставити на шкіру в ділянці передньої частини стегон, а також за допомогою дзеркал і пробірки до склепіння піхви. Процедуру повинен виконувати лікар. Ставити 1 п'явку протягом дня. Курс 10 п'явок. Після відпадання п'явок обов'язково знищити.

• (сафлор красильний) 5-8 г цвіту залити 200 мл 70% спирту, закрити, поставити у темне місце. Настояти 7-10 днів, енергійно збовтуючи 10-12 разів на добу. Злити, віджимаючи рідину. Кількість одержаної настоянки долити спиртом до початкового об'єму, промиваючи ним вичавки. Поставити у холодне місце (холодильник) на 2-3 тижні настоюватись. Після настоювання профільтрувати. Зберігати в добре закритій посудині в темному прохолодному місці. Пити по 15 крапель до їди.

• (сіно лісове) Відварити лісове сіно і посидіти над парою. Процедуру виконувати кожний день до зникнення запалення.

• (суховершки звичайні**) 1 ч. л. трави залити 200 мл кип'ятку в термосі, настояти 1 год., процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Настій у термосі зберігати не більше доби. Пити по 1 ст. л. за 15 хв. до їди.

• (талабан польовий ) 1 ст. л. трави залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 4 год. в закритій посудині, процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ч. л. 4-5 разів на день.

• (трясучка середня*) 2 ст. л. січки висушеної трави залити 500 мл кип'ятку в термосі, настояти 1 год., процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. 1° до вказаного в рецепті об'єму. Настій у термосі зберігати не більше доби. Пити по 70 мл за 15 хв. до їди.

• (фенхель звичайний) 1 ч. л. подрібнених плодів залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Додати до смаку меду. При розладах травлення настій не підсолоджувати. Пити по 50 мл після їди.

• (хвилівник звичайний ) 1 ч. л. подрібненого кореня або трави залити 300 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 30 мл за 15 хв. до їди.

• (цибуля городня, часник городній*) 2 жмені лушпиння цибулі та 1 стакан лушпиння часнику залити 1 л кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти 30 хв. Вживати по 30 мл за 1 год. до їди. Термін лікування- 14 днів.

Щоб правильно користуватися рецептами та запобігти небажаним наслідкам при їх вживанні, необхідно в довідковому розділі уважно ознайомитися з переліком отруйних рослин та рослин, вживання яких викликають побічні дії або мають протипоказання. Отруйні рослини позначені - **, ті, які мають побічні дії або протипоказання - *.

Перед тим, як застосовувати той чи інший рецепт, необхідно порадитися з лікарем, щоб з'ясувати характерні особливості хвороби та методику її лікування.

Translate Tools