Білі

Encyclopedia from A to Z - Б

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

БІЛІ — один з найчастіших симптомів гінекологічних захворювань (якісно і кількісно змінений секрет статевих органів (домішки крові, гною, слизу)).

Лікування:

• (березка польова) 1 ст. л. свіжої трави залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати в киплячій воді (на паровій бані) 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв., проци дити через подвійний шар марлі, відтискуючи, рідину. Об'єм довести до 200 мл кип'яченою водою. Випити 100 мл на день у кілька прийомів.
• (гикавка сива) 2 ст. л. квіток залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°. накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом ЗО хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. т° 10 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити1 кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. через кожні 2 год.
• (гравілат міський*) 6 ст. л. подрібнених кореневищ з коренями залити 300 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані до половини випаровування води. Використовувати для спринцювань.
• (дзвоники скупчені) 2 ч. л. трави залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 2 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. З рази на день.
• (жабник польовий*) 3 ст. л. трави нагрівати на киплячій водяній бані в 400 мл кип'яченої і води кімн. t°, поки не залишиться 1/3 рідини. Вживати для полоскань.
• (жабурник звичайний) 2 ч. л. трави залити] 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 2 год., про4 цідити. Віджати залишки рослинного матеріалу] і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1-2 ст, л. З рази на день, і
• (калина звичайна) Відвар кори (1 жменя на 1 л води), використовувати для промивання піхви.
• (конюшина гірська) 1 ст. л. трави залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 1-2 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл 3 рази на день.
• (кропива дводомна*) При сильних білях пити по 1 ч. л. соку, вичавленого із свіжої трави кропиви.
• (латаття біле**) 2 ст. л. пелюсток залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 30 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ч. л. З рази на день.
• (лопух справжній) 2 ст. л. подрібненого кореня залити 500 мл кип'ятку в термосі, настояти 1 год., процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Настій у термосі зберігати не більше доби. Пити теплим по 100 мл за 15 хв. до їди.
• (лопух справжній) 2 ст. л. подрібненого кореня залити 500 мл кип'яченої води і кип'ятити без накриття в емальованому посуді, поки не випарується до половини. Пити по
2 ст. л. 4-5 разів протягом дня.
• (лутига розлога) 20 г трави залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. З рази на день.
• (медунка темна) 1 ст. л. трави залити 400 мл кип'ятку, укутати і настояти 1 год., процідити. Для спринцювань.
• (меліса лікарська) 1 ст. л. подрібненого листя рослини залити 300 мл теплої води, нагрівати на киплячій водяній бані 30 хв.. настояти при кімн. t° 10 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 50 мл за 15 хв. до їди.
• (парило звичайне) 5 ст. л. трави залити 400 мл кип'ятку, укутати і настояти 15 хв., процідити. Для спринцювань.
• (перстач прямостоячий) 3 ст. л. подрібненого кореневища залити 1 л кип'яченої води кімн. t°. нагрівати на киплячій водяній бані 5 хв., настояти при кімн. t° 10 хв. Використовувати для спринцювань (розвести перевареною водою- 1:1).
• (приворотень блискучий) 1 ст. л. подрібненого листя залити 300 мл кип'ятку, нагріти до кипіння, настояти 1 год., процідити. Для спринцювань.
• (приворотень звичайний*) 2 ст. л. подрібненої рослини залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°. накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Використовувати для спринцювань.
• (сіль кухонна, сода харчова) Розмішати по
1 ч. л. соди та солі в одній склянці води. Використовувати для промивань при сверблячці статевих органів.
• (скумпія звичайна) 100 г листя залити 1 л кип'ятку, укутати і настояти 1 год., процідити. Для промивань і спринцювань.
• (терен звичайний*) 1 ст. л. подрібненої кори і коренів залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти до охолодження, процідити. Для спринцювань.
• (хвощ польовий) 2 ст. л. пагонів залити 400 мл кип'яченої води кімн. t°, парити цілу ніч у духовці. Для спринцювань.
• (цмин пісковий) 1 ст. л. квіток залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Промивати двічі протягом дня піхву.
• (цмин пісковий) 2 ст. л. подрібнених суцвіть (Flores Helichrysiarenarii) цмину піскового залити 500 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Застосовувати для промивання матки і вагіни.
• (чебрець плазкий*) 2 ст. л. трави залити 400 мл кип'ятку, укутати і настояти до охолодження, процідити, розвести перевареною водою до 1 л. Використовувати для спринцювань (зранку та увечері).
• (яловець звичайний*) 1 ст. л. ягід і молодих стебел залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 30 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 10 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 100 мл протягом дня ковтками.
• (яловець звичайний*) 5 г ягід ялівцю залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 5 хв., настояти до охолодження. Використовувати розведений водою настій (1:1) для спринцювань.


Щоб правильно користуватися рецептами та запобігти небажаним наслідкам при їх вживанні, необхідно в довідковому розділі уважно ознайомитися з переліком отруйних рослин та рослин, вживання яких викликають побічні дії або мають протипоказання. Отруйні рослини позначені - **, ті, які мають побічні дії або протипоказання - *.

Перед тим, як застосовувати той чи інший рецепт, необхідно порадитися з лікарем, щоб з'ясувати характерні особливості хвороби та методику її лікування.

Translate Tools