Болі головні

Encyclopedia from A to Z - Б

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

БОЛІ ГОЛОВНІЛікування:

• Терапевтичний ефект дає прослуховуван-
ня полонезу Огінського. Спочатку потрібно вивчити інформацію про твір, зрозуміти його суть і структуру. Слухати в розслабленому стані, силу і звучність музики регулювати обережно. Прослуховування повинне бути короткочасним, не більше 10-15 хв. Після прослуховування лікувальної музики потрібно відпочити 5-Ю хв. Музичну терапію можна прослуховувати і піл і час сну.
• (заманиха висока) Настойка коріння і кореневищ на 40% спирті у співвідношенні 1:5. Пити по 30-40 крапель 2-3 рази на день до їди протягом 25-30 діб як тонізуючий напій.
• (зіновать руська**) 1 ч. л. трави залити* 700 мл холодної кип'яченої води, настояти 5 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. З рази на день після їди.
• (комонник лучний) 1 ст. л. подрібнених кореневищ з коренями залити 300 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 30 хв., настояти при кімн. t° 10 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу]! долити кип'яченою водою до вказаного в рецеЛ пті об'єму. Пити по 1 ст. л. З рази на день.
• (льонок звичайний*) 1 ст. л. трави залити 400 мл кип'ятку, укутати і настояти 2 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл 3 рази на день до їди при головному болі з блюванням.
• (любисток лікарський) Прикладати до чола, пом'яте свіже листя рослини при головних болях різного походження.
• (м 'ята блошина) 1 ст. л. трави залипу 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 1 год., про-, цідити. Віджати залишки рослинного матеріалу
і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити теплим по 100 мл 4 рази на день до їди.
• (олеандр звичайний*) 1 ч. л. листя залити 500 мл кип'ятку, укутати і настояти 1 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 25-30 мл 3 рази на день до їди.
• (паслін чорний) 1 ч. л. подрібненої на по-; рошок трави залити 100 мл кип'ятку, укутати і настояти 1 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ч. л. 2 рази на день.
• (пахучка звичайна) 1 ст. л. трави залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 30 хв. у термосі, процідити. Віджати залишки рослинно* го матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 2 ст. л. 3-4 рази на день.
• (первоцвіт весняний) 10 г подрібненого коріння залити 200 мл кип'яченої води кімн.1°? нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1-2 ст. л. 3-4 рази на день до їди. 10 г квіток залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 15 хв., процідити. Випити протягом дня рівними порціями.
• (пижмо звичайне*) 5 г суцвіть залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв. Пити по 1 ст. л. 4 рази на день за 20 хв. до їди.
• (пуерарія лопатева) 10 г подрібненої всієї рослини залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти до охолодження, процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл 3 рази на день. 10 г подрібненої сировини залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти при кімн. t° 4S хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 2 ст. л. 3-4 рази на день при головних болях у хворих на гіпертонію.
• (рута садова) 1 ч. л. сушеної трави залити 400 мл холодної кип'яченої води, настояти 1 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл 3-4 рази на день при болях, пов'язаних зі спазмами судин.
• (сокирки польові *) 20 г трави залити 1 л кип'ятку, укутати і настояти 1 год. Пити по 100 мл 3 рази на день.
• (сон розкритий*) 2 ч. л. сушеної трави залити 200 мл холодної трави, настояти 12 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 50 мл 3-4 рази на день.


Щоб правильно користуватися рецептами та запобігти небажаним наслідкам при їх вживанні, необхідно в довідковому розділі уважно ознайомитися з переліком отруйних рослин та рослин, вживання яких викликають побічні дії або мають протипоказання. Отруйні рослини позначені - **, ті, які мають побічні дії або протипоказання - *.

Перед тим, як застосовувати той чи інший рецепт, необхідно порадитися з лікарем, щоб з'ясувати характерні особливості хвороби та методику її лікування.

Translate Tools