Фізаліс звичайний

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

ФІЗАЛІС ЗВИЧАЙНИЙ, марунка (рос. физалис обыкновенный, хитрая вишня) — Physalis alkekengi L.

Росте на території європейської частини колишнього СРСР — у західній, південно-західній, південній та у Криму. Зустрічається в затемнених місцях, біля джерел. Має не одну культурну форму. До нас завезено 1926 року. Сорти культурного: Мексиканський, Суничний, Кондитерський, Грунтовий, Грибовський, Багаторічний.

Сім'я фізаліса звичайного містить до 35 % жирної олії, плоди — до 5,9% цукру, цитринову, яблучну, винну та янтарну кислоти, вітамін С та інші речовини. У плодах та чашечках — фарбуюча речовина фізалін, яка дає харчову фарбу та для шовку. Плоди споживають свіжими, для соління, маринадів, варення, цукерок, желе. У народній медицині плоди застосовуються при кровотечах, жовтусі, скарлатині, хворобах нирок і сечового міхура та як сечогінний засіб. Рослина також декоративна. Мексиканський фізаліс досягає 2 м висоти, його плоди різноманітних форм та забарвлень. Містить цукор, пектинові речовини, вітамін С. Плоди Суничного фізаліса містять такі ж речовини, але в більшій кількості, вживаються як у свіжому, так і в сушеному вигляді та відзначаються сильним ароматом суниць. Багаторічний фізаліс вирощується з декоративною метою, має дрібні плоди. Фізаліс особливо цінний для кондитерського виробництва, бо він — єдина з овочевих культур, яка має властивості желе.

Translate Tools