Часник

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

ЧАСНИК (рос. чеснок) — Allium sativum L.

Походить із Південної Азії, широко культивується в Україні. Містить: аліїн, летку та жирну олії, фітостерини, фітонциди, вітамін С та інші речовини. У науковій медицині препарати часнику (аллілсат, алліфід) застосовують всередину при атеросклерозі, гіпертонії, колітах, туберкульозі легень, а зовні — при гнійних ранах та виразках, у клізмах — при гострицях, в гінекологічній практиці — при трихомонадних кольпітах. Часник має такі властивості: бактерицидні (вбиває бактерії), фунгіцидні (отруйно діє на грибкових збудників) та протистоцидні (вбиває простіші одноклітинні організми). Він підвищує секрецію та моторну функцію шлунково-кишкового тракту, діє сечогінно, пригнічує в кишечнику процеси-бродіння та гноїння. Обробка туберкульозної каверни соком часнику стимулює процес загоювання.

За статистикою найбільше довгожителів виявлено в Болгарії та в радянських закавказьких республіках. Геронтологи звернули увагу на те, що жителі цих місцевостей їдять багато часнику. Вчені довели: потрапляючи в організм, часник (та цибуля) запобігають захворюванню на діабет та склероз, значно знижують вміст цукру в крові, стримують накопичення в організмі надмірної кількості жиру, поліпшують діяльність печінки, навіть запобігають виникненню тромбозів. Але лікарі забороняють вживати часник вагітним жінкам, хворим на епілепсію, на запалення нирок, з підвищеною кислотністю.

Препарати часнику застосовують також при захворюваннях печінки, верхніх дихальних шляхів, хронічних бронхітах, запаленні легень; часник застосовують з метою профілактики грипу,, ним лікують неврози серця, гіпертонічну хворобу, трофічні виразки. При захворюванні на коклюш та різних захворюваннях верхніх дихальних шляхів лікарі призначають інгаляцію часниковою кашкою.

У народі часник широко застосовують як лікарську і як харчову рослину.

Translate Tools