Гісоп лікарський

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

ГІСОП ЛІКАРСЬКИЙ, (рос. иссоп лекарственный) — Hyssopus officinalis L.

У дикому та здичавілому стані розповсюджений в європейській частині колишнього СРСР, в Сибіру та в Середній Азії. Вживаються квітучі пагони з листям. Належить до лікарських рослин, які широко застосовувалися древнєгрецьким лікарем Гіппократом та Авіценою. Містить летку олію складної суміші, олеанолову і урсолову кислоти, дубильні та інші речовини. Має дію подібно до шавлії і в народі застосовується як відхаркувальне при бронхітах, бронхіальній астмі, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при водянці, як сечогінне, для загоєння ран, а також у вигляді полоскань.

Свіжі та сухі листки мають приємний аромат та гірко-пряний смак. Використовують в кулінаріЬяк відмінну приправу до салатів, борщу, підливок, м'ясних та овочевих страв, а також для надання кращого аромату та смаку лікам. Рослина посухостійка, а на півдні України вільно зимує на відкритому грунті. Летка олія гісопу застосовується і в парфюмерному виробництві. Як харчова, рослина (пряно-смакова) вживається подібно до застосування материнки.

Translate Tools