Горіх волоський

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

ГОРІХ ВОЛОСЬКИЙ (рос. орех грецкий) — Juglans regia L.

Багато видів волоського горіха, які ростуть на Україні, морозостійкі. Серед їстівних продуктів доісторичної людини він грав велику роль, про що свідчать археологічні знахідки. У скіфів це була улюблена їжа. Недаремно його називають деревом життя. Плоди містять немало жирної олії та білків, які легко засвоюються організмом. В недозрілих плодах міститься до 2,5 % вітаміну С, в зрілих його мало, але є вітамін Е, а в олії немало вітаміну А. Зелений оплодень містить вітамін С, дубильні речовини та юглон. У листі — гідроюглон, флавоноїди, аскорбінова кислота, у великій кількості каротин, летка олія. Молоді листки та зелені неспілі плоди в народі застосовують при захворюваннях шкіри, цукровому діабеті, діатезі, рахіті, золотусі, ангіні, авітамінозах, атеросклерозі, як регулююче шлунково-кишкову діяльність та як глистогінний засіб.

Стиглі плоди вживають при підвищеній кислотності шлункового соку, а горіхову олію — при каменях в жовчному міхурі. Препарат юглон використовують як неспецифічний засіб для лікування шкіряного туберкульозу, стафілококових та стрептококових захворювань шкіри та інше. Юглон виготовляється у вигляді мазі суспензії або розчину. Горіхи йдуть на приготування висококалорійної халви, ласощів. З молодих зелених плодів готують вітамінні концентрати, варення (у них зберігається до 90 % вітамінів).

Translate Tools