Клен гостролистий

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

КЛЕН ГОСТРОЛИСТИЙ (рос. клен остролистый, клен платаноподобный) — Acer platanoides L.

Хімічний склад цієї рослини не вивчено як слід. У листі — смола, каучук; у молодих пагонах — алантоін, аспарагін; у корі — жир, гірка речовина, холін, аллантоін. Дає солодкий сік, в якому виявлено цукрозу. Медонос.

Препарати, виготовлені з листя клену впливають на організм сечогінно, жовчогінно, антисептично, протизапально, знеболювально, мають ранозагоювальні властивості.

Вживають водний настій або відвар з молодого листя клену при сечокам'яній хворобі, жовтяниці, цинзі, для поліпшення настрою. При радикуліті п'ють солодкий сік. Проти статевої слабкості вживають настойку: на 200 мл горілки (40 %) 50 г молодого листя клену, настоюють 20— 25 днів, віджимають і проціджують. Приймають по 20 крапель перед їжею тричі на день. Або беруть столову ложку подрібненого сухого чи свіжого листя, заварюють у склянці окропу, настоюють 4 години і п'ють настій кімнатної температури по 1/4 склянки тричі на день.

Підсічкою стовбура клена гостролистого навесні можна отримати солодкий сік для виробництва цукру або приготування кленового квасу. У Молдавії молоді листки клену здавна вживаються замість капусти; в Карпатах знамениті паляниці випікалися в печах на листі клену, а в піч клалися на кленових лопатах. З одного гектара насаджень клена-явора бджоли збирають до двох центнерів меду.

Translate Tools