Коріандр посівний

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

КОРІАНДР ПОСІВНИЙ (рос. кориандр посевной, кишнец, клоповник) — Coriandrum sativum L.

Походить із Середземномор'я, як здичавіле зустрічається на півдні України. Культивується. У плодах міститься летка олія складної сполуки, жирна олія, невелика кількість алкалоїдів, пектин та крохмаль.

У науковій медицині препарати з плодів коріандру використовують для поліпшення травлення, як жовчогінне, протигеморойне, антисептичне, а також щоб надати лікам аромату та покращити їх смак. Цьому сприяє летка олія. Застосовується порошок та настоянка із плодів коріандру: спиртова вода з них входить до складу яблучнокислого заліза.

Коріандрова олія використовується в хлібопеченні, пивоварстві, в консервному і лікерному виробництвах, в парфумерії та в миловарінні, текстильній промисловості. Насіння і молоде листя вживають як приправу для ароматизації та вітамінізації м'ясних та овочевих страв, ковбас, сиру, хліба, м'ясних та рибних консервів, маринадів, при солінні продуктів харчування. Коріандр — цінний протицинготний засіб.

Кримські вчені розробили рецептуру та технологію приготування з коріандру замінників чорного і запашного перцю. Як компоненти, в такий замінник входять: базілік запашний, перець червоний (стручковий), меліса лимонна, майоран, прутняк звичайний (вітекс), олія євгенольного базіліка та коріандр.

Коріандр — добрий медонос.

Translate Tools