Підлісник європейський

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

This text has no standard translation into English, and therefore presented in its original language. You can use the tool "Translate Tools" (on the page top left) to carry out on-line translation.

ПІДЛІСНИК ЄВРОПЕЙСЬКИЙ (рос. подлесник европейский) — Sanicula europaea L.

Росте в тінистих лісах — букових та хвойних на Західній Україні, у Криму. Містить вітамін С (до 72 мг%), сапонін, летку олію, дубильні та гіркі речовини, солі калію, смоли, бактерицидні сполуки. Для лікувальної мети використовують траву і корені. В народній медицині застосовувався проти кровотеч в легенях. В гомеопатії використовують есенцію свіжого підлісника в стадії цвітіння. Для підвищення тонусу, для зміцнення організму та для збудження статевої дії застосовують спиртову настоянку кореня підлісника: на 250 мл спирту міцністю в 40 % кладуть 25—35 г кореня, настоюють в темній шафі при кімнатній температурі 25—35 днів. Проціджують в пляшку з темного скла. Приймають по 1 чайній ложці двічі на день: вранці, натщесерце, та перед сном, увечері, після легкої вечері.

Лікування, особливо людям похилого віку, треба провадити під наглядом лікаря, час від часу даючи кров на аналіз. У випадку підвищення рівня протромбіну в крові лікування підлісником треба припинити.

Настої та відвари із зібраних під час цвітіння трави та квітів підлісника європейського діють сечогінно.

У Чехословаччині в народній медицині підлісник європейський застосовували для лікування ран, які погано загоювалися.

Translate Tools