Адісонова хвороба

Энциклопедия от А до Я - А

Данный текст не имеет стандартного перевода на русский язык, и поэтому представлен на языке оригинала. Вы можете воспользоваться инструментом "Translate Tools" (на странице вверху слева) для осуществления он-лайн перевода текста.

АДІСОНОВА ХВОРОБА - захворювання, обумовлене двобічним ураженням кори наднирни-ків, що призводить до недостатнього утворення гормонів (наростаюча загальна слабість, зниження працездатності, швидка розумова втомлюваність, запаморочення, втрата свідомості, диспепсичні прояви (проноси, нудота, болі в животі), пігментація шкіри, похудіння, поганий апетит, випадіння волосся, атрофія м'язів).

Лікування:

• ("мох" дубовий*) 1 ч. л. подрібненого "моху'' залити 400 мл кип'ятку в термосі, настояти 1 год., процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Настій у термосі зберігати не більше доби. Підсолодити медом і випити 400 мл протягом дня.

• (вино червоне виноградне, тирлич жовтий*) 1 ч. л. подрібненого кореня залити 300 мл вина, нагрівати на киплячій водяній бані 5 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити чарками (40 мл) за 15 хв. до їди.

• (вовчок гіллястий) 1 ч. л. подрібненої рослини залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°. накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 30 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 10 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл - вранці натщесерце та увечері ковтками.

• (гарбуз звичайний*, масло вершкове, мед весняний, рис посівний, чина лучна ) Взяти 100 г очищених і подрібнених сирих гарбузових зернят, 100 г змеленого на порошок і підсмаженого рису, по 100 г вершкового масла і меду, все старанно розмішати, зберігати в холодильнику. Вживати по І -2 ч. л. щогодини при втраті ваги.

• (горіх волоський , кріп запашний, мед весняний, часник городній*) Взяти 300 г подрібнених ядер горіхів, зварених над парою і розім'ятих 100 г часнику, 50 г змелених на кавомолці плодів (Fructus Anethi) кропу запашного і 1 кг меду. Все старанно перемішати і зберігати у холодильнику. Вживати по 1 ст. л. через 2 год. після їди при втраті ваги.

• (горіх волоський*) 2 ст. л. листків залити 500 мл холодної кип'яченої води, настояти 5 год., нагрівати на киплячій водяній бані 5 хв.. настояти при кімн. t° 10 хв. Процідити і довести до початкового об'єму кип'ятком. Пити протягом дня при відсутності апетиту.

• (гравілат міський*) 4 ст. л. подрібнених кореневищ з коренями залити на ніч 200 мл холодної кип'яченої води, вранці довести до кипіння, зняти з вогню, настояти укутаним 30 хв. Процідити, віджимаючи суміш. Пити по 1 ст. л. через 0,5-1 год. після їди при блюванні.

• (оман високий) 10 г попередньо подрібнених (до 3-5 мм) кореневищ залити в емальованому посуді 200 мл кип'ятку, накрити кришкою, нагрівати на киплячій водяній бані 30 хв., настояти при кімн. 1° 10 хв. Процідити через подвійний шар марлі, віджимаючи суміш. Одержану кількість довести до початкового об'єму кип'яченою водою. Пити по 50 мл двічі протягом дня після їди. Підсолодити медом.

• (оцет столовий, редька посівна чорна ) нагрівати на киплячій водяній бані в оцті чорну редьку. Вживати по 1 ст. л. натщесерце при відсутності апетиту.

• (тирлич жовтий ) І ч. л. подрібненого кореня залити 400 мл холодної кип'яченої води, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 200 мл протягом дня ковтками при відсутності апетиту. Великі дози можуть спричинювати блювання і погіршення діяльності травних органів.

• (череда трироздільна) 1 ст. л. подрібненої трави увечері залити 600 мл кип'ятку, накрити, настояти до ранку. Вранці підігрівати на водяній бані, не доводячи до кипіння, 15 хв., укутати і настояти 10 хв. Процідити і довести до початкового об'єму кип'ятком. Пити по 50 мл за 15 хв. до їди.

• (шандра звичайна*) 2 ст. л. трави залити 300 мл холодної кип'яченої води, накрити на ніч. Вранці процідити настій в термос (не закривати кришкою). Ще 2 ст. ложки такої ж суміші залити 400 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити, поставити на малий вогонь на 20 хв., довести до кипіння, зняти з вогню, настояти 5 хв., залити в термос до приготовленого раніше холодного настою. Пити по 50-100 мл між прийманням їжі як засіб, що посилює апетит.

• (яловець звичайний*) 1 ст. л. ягід і молодих стебел залити 200 мл кип'ятку в термосі, настояти 1 год., процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Настій у термосі зберігати не більше доби. Пити по 100 мл протягом дня ковтками.

Щоб правильно користуватися рецептами та запобігти небажаним наслідкам при їх вживанні, необхідно в довідковому розділі уважно ознайомитися з переліком отруйних рослин та рослин, вживання яких викликають побічні дії або мають протипоказання. Отруйні рослини позначені - **, ті, які мають побічні дії або протипоказання - *.

Перед тим, як застосовувати той чи інший рецепт, необхідно порадитися з лікарем, щоб з'ясувати характерні особливості хвороби та методику її лікування.

Translate Tools

Энциклопедия от А до Я