БІЛІ

Энциклопедия от А до Я - Б

БІЛІ — один з найчастіших симптомів гінекологічних захворювань (якісно і кількісно змінений секрет статевих органів (домішки крові, гною, слизу)).

Лікування:

• (березка польова) 1 ст. л. свіжої трави залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати в киплячій воді (на паровій бані) 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв., проци дити через подвійний шар марлі, відтискуючи, рідину. Об'єм довести до 200 мл кип'яченою водою. Випити 100 мл на день у кілька прийомів.
• (гикавка сива) 2 ст. л. квіток залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°. накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом ЗО хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. т° 10 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити1 кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. через кожні 2 год.
• (гравілат міський*) 6 ст. л. подрібнених кореневищ з коренями залити 300 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані до половини випаровування води. Використовувати для спринцювань.
• (дзвоники скупчені) 2 ч. л. трави залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 2 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. З рази на день.
• (жабник польовий*) 3 ст. л. трави нагрівати на киплячій водяній бані в 400 мл кип'яченої і води кімн. t°, поки не залишиться 1/3 рідини. Вживати для полоскань.
• (жабурник звичайний) 2 ч. л. трави залити] 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 2 год., про4 цідити. Віджати залишки рослинного матеріалу] і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1-2 ст, л. З рази на день, і
• (калина звичайна) Відвар кори (1 жменя на 1 л води), використовувати для промивання піхви.
• (конюшина гірська) 1 ст. л. трави залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 1-2 год., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 70 мл 3 рази на день.
• (кропива дводомна*) При сильних білях пити по 1 ч. л. соку, вичавленого із свіжої трави кропиви.
• (латаття біле**) 2 ст. л. пелюсток залити 200 мл кип'ятку, укутати і настояти 30 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ч. л. З рази на день.
• (лопух справжній) 2 ст. л. подрібненого кореня залити 500 мл кип'ятку в термосі, настояти 1 год., процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Настій у термосі зберігати не більше доби. Пити теплим по 100 мл за 15 хв. до їди.
• (лопух справжній) 2 ст. л. подрібненого кореня залити 500 мл кип'яченої води і кип'ятити без накриття в емальованому посуді, поки не випарується до половини. Пити по
2 ст. л. 4-5 разів протягом дня.
• (лутига розлога) 20 г трави залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 1 ст. л. З рази на день.
• (медунка темна) 1 ст. л. трави залити 400 мл кип'ятку, укутати і настояти 1 год., процідити. Для спринцювань.
• (меліса лікарська) 1 ст. л. подрібненого листя рослини залити 300 мл теплої води, нагрівати на киплячій водяній бані 30 хв.. настояти при кімн. t° 10 хв., процідити. Віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 50 мл за 15 хв. до їди.
• (парило звичайне) 5 ст. л. трави залити 400 мл кип'ятку, укутати і настояти 15 хв., процідити. Для спринцювань.
• (перстач прямостоячий) 3 ст. л. подрібненого кореневища залити 1 л кип'яченої води кімн. t°. нагрівати на киплячій водяній бані 5 хв., настояти при кімн. t° 10 хв. Використовувати для спринцювань (розвести перевареною водою- 1:1).
• (приворотень блискучий) 1 ст. л. подрібненого листя залити 300 мл кип'ятку, нагріти до кипіння, настояти 1 год., процідити. Для спринцювань.
• (приворотень звичайний*) 2 ст. л. подрібненої рослини залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°. накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Використовувати для спринцювань.
• (сіль кухонна, сода харчова) Розмішати по
1 ч. л. соди та солі в одній склянці води. Використовувати для промивань при сверблячці статевих органів.
• (скумпія звичайна) 100 г листя залити 1 л кип'ятку, укутати і настояти 1 год., процідити. Для промивань і спринцювань.
• (терен звичайний*) 1 ст. л. подрібненої кори і коренів залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хв., настояти до охолодження, процідити. Для спринцювань.
• (хвощ польовий) 2 ст. л. пагонів залити 400 мл кип'яченої води кімн. t°, парити цілу ніч у духовці. Для спринцювань.
• (цмин пісковий) 1 ст. л. квіток залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв., настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Промивати двічі протягом дня піхву.
• (цмин пісковий) 2 ст. л. подрібнених суцвіть (Flores Helichrysiarenarii) цмину піскового залити 500 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 15 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 45 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Застосовувати для промивання матки і вагіни.
• (чебрець плазкий*) 2 ст. л. трави залити 400 мл кип'ятку, укутати і настояти до охолодження, процідити, розвести перевареною водою до 1 л. Використовувати для спринцювань (зранку та увечері).
• (яловець звичайний*) 1 ст. л. ягід і молодих стебел залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, накрити кришкою і нагрівати на киплячій водяній бані протягом 30 хв. Зняту з бані витяжку настояти при кімн. t° 10 хв. Процідити через марлю, віджати залишки рослинного матеріалу і долити кип'яченою водою кімн. t° до вказаного в рецепті об'єму. Пити по 100 мл протягом дня ковтками.
• (яловець звичайний*) 5 г ягід ялівцю залити 200 мл кип'яченої води кімн. t°, нагрівати на киплячій водяній бані 5 хв., настояти до охолодження. Використовувати розведений водою настій (1:1) для спринцювань.


Щоб правильно користуватися рецептами та запобігти небажаним наслідкам при їх вживанні, необхідно в довідковому розділі уважно ознайомитися з переліком отруйних рослин та рослин, вживання яких викликають побічні дії або мають протипоказання. Отруйні рослини позначені - **, ті, які мають побічні дії або протипоказання - *.

Перед тим, як застосовувати той чи інший рецепт, необхідно порадитися з лікарем, щоб з'ясувати характерні особливості хвороби та методику її лікування.

Translate Tools

Энциклопедия от А до Я