Самосил

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

Данный текст не имеет стандартного перевода на русский язык, и поэтому представлен на языке оригинала. Вы можете воспользоваться инструментом "Translate Tools" (на странице вверху слева) для осуществления он-лайн перевода текста.

САМОСИЛ (рос. дубровник обыкновенный) — Teucrim chamaedrys L.

Розповсюджений на луках, степових кам'янистих схилах, серед чагарників, у світлих листяних та хвойних лісах Західної і Південної України, в Криму. Цвіте з квітня до вересня. Трава містить сліди алкалоїдів, дубильні речовини, жовтувато-зелену олію із приємним запахом; у листі— вітамін С. Рослина харчова (трава вживається як пряність), вітаміноносна, лікарська (у народній медицині), дубильна, фарбуюча, декоративна, медоносна. Есенція із свіжої трави, зібраної у період цвітіння, застосовується в гомеопатії. Рекомендується як якісне пряноароматичне.

У народній медицині самосил застосовується як тонізуюче, ранозагоююче, сечогінне, також при статевому безсиллі у чоловіків, при лихоманці, ревматизмі, водянці, кровотечі з легень, слабкій діяльності шлунку, геморої, золотусі, виразках зовнішніх і внутрішніх. Препарати його активізують зсідання крові, тому лікування ними треба здійснювати під контролем лікаря.

Застосування.

Збирають пагінці з листям і квітами у пору цвітіння, сушать на вільному повітрі без доступу променів сонця. Столову ложку подрібненої трави заливають 250 мл окропу, настоюють 4 години, проціджують і випивають цей чай протягом одного дня за три-чотири рази.

При статевій слабкості беруть 50 г свіжої трави з квітами, заливають її 200 мл горілки міцністю в 40 %, настоюють у темному місці при кімнатній температурі 20 днів. Потім віджимають і проціджують у пляшку з темного скла. Приймають по 7 крапель тричі на день протягом двох-трьох тижнів.

Як пряноароматична рослина застосовується так, як материнка.

Translate Tools