Щавель кислий

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

Данный текст не имеет стандартного перевода на русский язык, и поэтому представлен на языке оригинала. Вы можете воспользоваться инструментом "Translate Tools" (на странице вверху слева) для осуществления он-лайн перевода текста.

ЩАВЕЛЬ кислий (рос. щавель кислый) —Rumex acetosa L.

Зустрічається майже по усій території колишнього СРСР. Містить щавелевокислі солі, азотисті речовини, вітамін С, залізо, мідь, фтор, марганець, цинк, молібден, нікель, мишак, стронцій, натрій, калій, фосфор, магній.

Для харчування вживаються листки та стебла, зібрані до початку цвітіння. Усі крупнолисті види щавлю — кровоспинні та в'яжучі. Раніше, ніж лікуватися щавлем, необхідно порадитися з лікарем, треба здати кров на аналіз на кількість протромбіну, а при наявності в нирках оксалатних камінців, вживати щавель не можна. При деяких захворюваннях щавель можна використати в харчуванні, але в обмежених кількостях і після консультації лікаря.

30 г подрібненого висушеного кореню щавлю заливають 1 л води, кип'ятять 1 годину, півгодини настоюють. П'ють відвар по 50 мл двічі на день при запої, хворобах печінки, застійних процесах в черевних органах, також і проти глистів.

Translate Tools