Гісоп лікарський

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

Данный текст не имеет стандартного перевода на русский язык, и поэтому представлен на языке оригинала. Вы можете воспользоваться инструментом "Translate Tools" (на странице вверху слева) для осуществления он-лайн перевода текста.

ГІСОП ЛІКАРСЬКИЙ, (рос. иссоп лекарственный) — Hyssopus officinalis L.

У дикому та здичавілому стані розповсюджений в європейській частині колишнього СРСР, в Сибіру та в Середній Азії. Вживаються квітучі пагони з листям. Належить до лікарських рослин, які широко застосовувалися древнєгрецьким лікарем Гіппократом та Авіценою. Містить летку олію складної суміші, олеанолову і урсолову кислоти, дубильні та інші речовини. Має дію подібно до шавлії і в народі застосовується як відхаркувальне при бронхітах, бронхіальній астмі, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при водянці, як сечогінне, для загоєння ран, а також у вигляді полоскань.

Свіжі та сухі листки мають приємний аромат та гірко-пряний смак. Використовують в кулінаріЬяк відмінну приправу до салатів, борщу, підливок, м'ясних та овочевих страв, а також для надання кращого аромату та смаку лікам. Рослина посухостійка, а на півдні України вільно зимує на відкритому грунті. Летка олія гісопу застосовується і в парфюмерному виробництві. Як харчова, рослина (пряно-смакова) вживається подібно до застосування материнки.

Translate Tools