Клен гостролистий

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

Данный текст не имеет стандартного перевода на русский язык, и поэтому представлен на языке оригинала. Вы можете воспользоваться инструментом "Translate Tools" (на странице вверху слева) для осуществления он-лайн перевода текста.

КЛЕН ГОСТРОЛИСТИЙ (рос. клен остролистый, клен платаноподобный) — Acer platanoides L.

Хімічний склад цієї рослини не вивчено як слід. У листі — смола, каучук; у молодих пагонах — алантоін, аспарагін; у корі — жир, гірка речовина, холін, аллантоін. Дає солодкий сік, в якому виявлено цукрозу. Медонос.

Препарати, виготовлені з листя клену впливають на організм сечогінно, жовчогінно, антисептично, протизапально, знеболювально, мають ранозагоювальні властивості.

Вживають водний настій або відвар з молодого листя клену при сечокам'яній хворобі, жовтяниці, цинзі, для поліпшення настрою. При радикуліті п'ють солодкий сік. Проти статевої слабкості вживають настойку: на 200 мл горілки (40 %) 50 г молодого листя клену, настоюють 20— 25 днів, віджимають і проціджують. Приймають по 20 крапель перед їжею тричі на день. Або беруть столову ложку подрібненого сухого чи свіжого листя, заварюють у склянці окропу, настоюють 4 години і п'ють настій кімнатної температури по 1/4 склянки тричі на день.

Підсічкою стовбура клена гостролистого навесні можна отримати солодкий сік для виробництва цукру або приготування кленового квасу. У Молдавії молоді листки клену здавна вживаються замість капусти; в Карпатах знамениті паляниці випікалися в печах на листі клену, а в піч клалися на кленових лопатах. З одного гектара насаджень клена-явора бджоли збирають до двох центнерів меду.

Translate Tools