Портулак

Фіто аптека - Дикоростучі їстівні рослини

Данный текст не имеет стандартного перевода на русский язык, и поэтому представлен на языке оригинала. Вы можете воспользоваться инструментом "Translate Tools" (на странице вверху слева) для осуществления он-лайн перевода текста.

ПОРТУЛАК (рос. портулак огородный) — Рогtulaca oleracea L.

Однорічний бур'ян, розповсюджений на півдні України. Культивують на Кавказі, в Середній Азії, де його розводили з давніх часів, так як і в стародавньому Єгипті, в Елладі та в Римі.

Листя містить значну кількість вітаміну С і каротину, білки, цукри, жир, органічні кислоти, мінеральні солі, алкалоїди, смолисті та інші речовини. Портулак введено в культуру як салатну рослину.

Вживати його радять при захворюваннях нирок, печінки, сечового міхура, при діабеті. Але при гіпертонії вживати портулак не рекомендується, бо він підвищує тиск крові.

У народній медицині портулак вживають як відмінний засіб проти цинги, а відвари насіння вживаються як протизапальне, жарознижуюче, сечогінне та глистогінне. Соком пор-тулака змазують місця укусів комарів, бджіл, ос, джмелів. У Південно-Східній Азії цим соком лікують лускатий лишай та хвороби очей. У китайській народній медицині портулак застосовується для лікування нирок, печінки, артритів, дизентерії та паралічів інфекційного походження.

Авіценна пропонував портулак проти багатьох хвороб. Для харчування використовують листя, верхні частини молодих пагонів, іноді — квіти: сирі — для салатів, варені — для юшок та підлив. Також їх солять та маринують для приправ.

Портулак не має запаху, тому при маринуванні чи солінні треба до нього додавати моркву або ганус, пахучий перець або інші прянощі та спеції. Маринований портулак — добра приправа до м'ясних страв. Рослина не морозостійка.

Translate Tools